Apie projektą

"Versmės Namai" – šiuo metu statomas išskirtinės architektūros gyvenamųjų namų kvartalas prie Klaipėdos esančioje Mazūriškių gyvenvietėje, ant 40 ha ežero pakrantės, Ringelio upelio pašonėje. Kvartale Versmės namai yra 35 objektai individualių gyvenamųjų namų. Dėmesys bus skiriamas teritorijos privatumui ir saugumui, taip siekiama užtikrinti patogią aplinką šeimoms ir vaikams, ties įvažiavimu įrengtas  automatinis kelio atitvaras.


Čia statomi būstai išsiskiria savo kompaktiškumu ir originialiais architektūriniais sprendimais. Gyvenamieji namai ir bendros erdvės projektuotos kompleksiškai, todėl sukurtas stilingas ir patrauklus kvartalo įvaizdis. Gyventojai galės džiaugtis sutvarkyta aplinka ir gerbūviu: trinkelėmis grįstu keliu, želdiniais, apšviesta teritorija. Čia bus galima pailsėti prie didelio ežero, šalia kurio bus įrengtas lieptas, suoliukai ir saugi vaikų žaidimų aikštelė.

Versmininkų gatvėje nuo 2020 metų sausio mėnesio įkurta gyvenamųjų namų savininkų bendrija.

 

GYVENIMO BŪDAS

 

Versmės namai - ideali vieta gyventi mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą ir poilsi gamtoje. Prie pat teritorijos yra net du vandens telkiniai: 250 metrų pločio ir 450 m ilgio, bei 500 m pločio ir 600 m ilgio.

Kvartalo pašonėje bus irengta poilsio erdvė su vaikų žaidimo aikštele, sporto erdve ir prieplauka. Tai puiki vieta vasaros pramogoms: baidarėms, kanojoms, vandens dviračiams ir maudynėms. Žiemą ežeras tampa idealia vieta ledo rogėms ir pačiūžoms, su kuriomis galėsite čiuožti beveik nuo pat savo namų durų.

Visais metų laikais žuvingu vandeniu džiaugsis žvejybos entuziastai.

 


SKLYPAI

 

Įvairaus dydžio sklypai patenkins ir praktiškų miestiečių, ir gamtos mylėtojų poreikius – vienur puikiai tilps terasa su griliumI, bet nereikės vargintis šienaujant žolę, o kitur bus pakankamai erdvės įsirengti nuosavą daržą ar net šiltnamį.

 


PASTATAI

 

Kvartale suprojektuotos keturios skirtingo tipo pastatų zonos, tarpusavyje besisikiriančios pastatų tipologija ir architektūrine išraiška. Taip siekta išvengti priemiesčiams būdingos monotonijos ir sukurti galimybę kiekvienam šiame kvartale atrasti savo poreikius bei skonį labiausiai atitinkantį būstą. Nors ir skirtingi, namai darniai komponuojami į visumą, kuriant jaukios ir bendruomeniškos gyvenvietės įvaizdį.

 

Išskirtinės architektūros pastatams pasirinktos kokybiškos, ilgaamžės statybos medžiagos. Sienos bei vidaus pertvaros statomos iš keraminių blokelių, fasadams parinkta klinkerio plytelių apdaila.

 


INTERJERAS

 

Projektuojant pastatų vidaus erdves, vienas svarbiausių prioritetų buvo praktiškumas. Siekta kuo optimaliau išplanuoti sąlyginai nedidelius būstus, kad, nepaisant mažo ploto, jie būtų erdvūs ir patogūs gyventi. Projektuojant buvo atsižvelgta į standartinių baldų išmatavimus ir galvota apie visų buityje reikalingų daiktų laikymą. Tuo pačiu interjeruose siekta kurti išskirtines erdves – daugelio namų mansardiniuose aukštuose suprojektuotos aukštos nuožulnios lubos, sudarant galimybę, esant poreikiui, įsirengti antresoles.

 

 

STATYBOS ETAPAI

 

"Versmės Namuose" suprojektuoti 25 keturių tipų būstai, kurie bus statomi dviem etapais:

  • A – vienbučiai gyvenamieji namai, II etapas (iki 2021 liepos 1d.)
  • B – vienbučiai gyvenamieji namai, I etapas (iki 2014 gruodžio 1d.)
  • C – sublokuoti gyvenamieji namai, I etapas (iki 2020 lapkričio 1d.)
  • D – vienbučiai gyvenamieji namai, II etapas (iki 2020 liepos 1d.)


Visus darbus kvartale planuojama baigti iki 2021 m. liepos 01d.